Trending

Ile kalorii spala jazda na rowerze

Jazda na rowerze to jedna z najpopularniejszych form spalania kalorii. W szczególności, gdy mówimy o rowerze stacjonarnym, który umożliwia nam spalanie kalorii bez wychodzenia z domu. Jakie efekty daje nam jazda na rowerze? 

Ile kalorii można spalić jeżdżąc na rowerze

W porównaniu z przyjmowaniem kalorii, ich spalanie nie jest takie łatwe do obliczenia. Zależy bowiem od kilku czynników. W kontekście jazdy na rowerze najistotniejsze aspekty to oczywiście prędkość, a także tryb, jaki wybieramy przy jeździe na rowerze. 

Szacuje się, iż godzinna jazda na rowerze przy prędkości około 20 km/h gwarantuje nam spalenie 400 kalorii. Jest to około ⅕ zapotrzebowania kalorycznego dla kobiety, a w przypadku mężczyzny mowa o ⅙ zapotrzebowania kalorycznego. 

Jak prawidłowo liczyć kalorie?

Rozwój technologii bardzo sprzyja nam w prawidłowym liczeniu kalorii. Istnieje bowiem wiele aplikacji, które robią to za nas. Wystarczy wpisać listę czynności, jakie wykonało się w danym dniu, a także produkty/dania, które zjedliśmy. Trzeba jednak pamiętać o wszystkim. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, ile kalorii ma konkretny produkt czy napój. 

Liczenie kalorii możemy robić również na własną rękę, bez używania konkretnych aplikacji. W tym przypadku warto spoglądać na kaloryczność produktu, który zjedliśmy oraz podsumować aktywność fizyczną w konkretnym dniu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *