Zakłady Bukmacherskie

Małe kwoty, duże wygrane. Czy to możliwe u bukmachera?

Czy można za stosunkowo niską stawkę wygrać spore pieniądze? Jest to możliwe. Wszystko uzależnione jest od kursu kuponu. Jeżeli dla przykładu stawiamy kupon o kursie ok. 100, to po postawieniu 5 złotych mamy możliwość wygrania kwoty w wysokości 500. Oczywiście należy odliczyć od takiej wygranej podatek, który wynosi 12%. Aby kupon miał aż tak wysoki kurs i możliwa była wygrana dużych pieniędzy za stosunkowo niską stawkę, gracze często stawiają tak zwane “taśmy”.

Czym są kupony określane potocznie jako taśmy?

Kupony bukmacherskie nazywane taśmami to kupony, które zawierają bardzo wiele zdarzeń. Z racji tego, że im więcej jest zdarzeń, tym wyższy jest kurs, postawienie zakładu tego typu umożliwia zgarnięcie sporej wygranej w przypadku, gdy wszystkie typy okażą się trafione. Wiele zakładów bukmacherskich oferuje swoim klientom rozmaite promocje, w sytuacji, gdy gracze decydują się na wiele zdarzeń. Dla przykładu przy ponad 10 wydarzeniach bukmacher może w ramach promocji podbijać dodatkowo kurs. Oczywiście jest to jedynie przykład. Jeżeli gracz ustawia kupon za stawkę 5 złotych, gdzie ma 10 wydarzeń po kursie ok. 2, to stawka mnoży się przez wszystkie pojedyncze kursy wydarzeń. Wygrana naprawdę może być wysoka, patrząc na to, jak mało pieniędzy zostało wydane na kupon. Oczywiście kupony typu taśmy mają niską szansę na pomyślny rezultat, ale jeżeli się to uda, to zgarnia się naprawdę duże pieniądze. Co ciekawe każdy bukmacher ogranicza maksymalną wygraną. Rzadko jednak zdarza się, aby ktoś rozbił bank w tak dużym stopniu, by z małej kwoty wyciągnąć wygrane czterocyfrowe. Są to jednak sytuacje, które się przytrafiają. Przy obstawianiu kuponów typu taśmy warto brać pod uwagę, że gracze mają skłonność do podbijania sztucznie kursów kuponu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy dany typ jest dobrym wyborem lepiej zdecydować się na inny lub zagrać po mniejszym kursie. Usilne dążenie do wysokiego kursu nie jest wskazane.

Jak jeszcze z małej kwoty można wygrać duże pieniądze u bukmachera?

Możliwe jest oczywiście również obstawianie za bardzo małą stawkę typów iście nieprawdopodobnych. Dla przykładu zdarzyło się kiedyś, że Wyspy Owcze wygrały z drużyną narodową europejskiej czołówki w piłce nożnej. Jeżeli ktoś wtedy obstawiłby pojedynczy zakład, typując wygraną Wysp Owczych, zgarnąłby kwotę podobną, do wygranej w niesamowitej taśmie. Nie jest to jednak łatwe, gdyż bukmacherzy starannie ustalają kursy. Można jednak, mając nosa natrafić na prawdziwą perełkę po wysokim kursie. Czasami gracze potrafią intuicyjnie wyczuć pewien typ, który patrząc na samą statystykę, nie powinien się wydarzyć.