Zakłady Bukmacherskie

Jak się ochronić przed utratą majątku u bukmachera?

Gra u bukmachera kusi tym, że patrząc na to z boku wygląda to na prosty zarobek. Niestety tak nie jest i często na minus wychodzą nawet doświadczeni gracze i wieloletni kibice sportu. Tylko około dziesięć procent graczy wychodzi na plus w dłuższej perspektywie czasu. Jak zatem mądrze grać, aby nie przegrać swojego majątku?

Pierwsza i najważniejsza zasada to gra za pieniądze, które możemy po prostu przegrać. Są to pieniądze bez których możemy utrzymać swój aktualny poziom życia. Jeżeli mamy grać za ostatnie pieniądze, a co gorsze się zadłużać to szybka droga do kłopotów. Po porażce też nie warto próbować od razu się odegrać. Warto poczekać i poszukać dobrych typów.

Drugą zasadą jest mądre zarządzanie swoim budżetem. Przy wpłacie powyżej tysiąca złotych na jeden kupon powinniśmy poświęcać maksymalnie 2-3 procent naszego budżetu. Poniżej tysiąca złotych dopuszczalna jest gra do 10 procent budżetu na jeden zakład. Dzięki dobremu zarządzaniu budżetem nawet przy czarnej serii będziemy mieli za co grać i nie będziemy musieli wpłacać kolejnych pieniędzy.

Im więcej zdarzeń gramy na kuponie tym powinniśmy zmniejszać stawkę, ponieważ szansę na trafienie wszystkich zdarzeń maleje. Profesjonalni gracze grają single bądź duble czyli jedno, dwa zdarzenia na kupon. Dzięki temu mają duże szanse na powodzenie. W Polsce mamy dość wysokie podatki nałożone na grę u bukmachera, bo jest to aż dwanaście procent. Przez to musimy pamiętać, że stawiając kurs 1.50 za 100 zł wcale nie wygramy 50 zł tylko trochę mniej. Przez to single opłaca się grać za wysokie stawki

Kolejna ważna zasada to analiza. Jeżeli chcemy poważnie podejść do obstawiania sportu to nie powinniśmy stawiać przypadkowych zdarzeń. Ważne jest wiedzieć co się obstawia, znać drużyny bądź sportowców, których obstawiamy. Warto poświęcić trochę czasu na analizę, bo może przynieść to duże zyski. Stawiając typy po kursach, bądź innych typerów polegamy na wiedzy innych i szczęściu, które prędzej czy później się skończy i szybko wyzerujemy swój budżet.

Warto znać też oferty różnych bukmacherów. Każdy bukmacher oferuje inny bonus na start, a co ważniejsze różnią się ofertą zdarzeń i kursów. Jeżeli na przykład chcemy obstawiać esport to warto poszukać taką firmę, gdzie ma dużo typów na te dyscyplinę. Dobrym pomysłem jest też mieć konta u różnych bukmacherów, aby szybko wyszukiwać najlepsze kursy na zdarzenia, które chcemy obstawiać.

Powyższe zasady nie dają stu procent pewności powodzenia w walce z bukmacherem, ale mocno zwiększają nasze szanse na wygraną i nie stracenie ciężko zarobionych pieniędzy.