Bieganie

Amatorskie zawody biegaczy w Polsce – które są popularne?

Bieganie w Polsce w ciągu ostatnich lat stało się jedną z najpopularniejszych aktywności fizycznych. Uprawiania tego sportu podejmują się ludzie w różnym wieku. Na tym chyba polega największe piękno tej dyscypliny — biegać może każdy. Dlatego biegi masowe zyskują coraz większą popularność i notuje się stale rosnącą liczbę uczestników. Największą sławą cieszą się biegi uliczne, które mogą pochwalić się liczbą startujących amatorów na poziomie kilku, a nawet kilkunastu tysięcy. Imprez biegowych w Polsce jest naprawdę wiele. A jakie są najpopularniejsze wśród amatorów?

Orlen Warsaw Maraton

Orlen Warsaw Marathon to impreza biegowa organizowana od 2013 roku. Co roku biorą w niej udział tysiące uczestników. Oprócz głównego biegu na królewskim dystansie, czyli maratonu odbywa się również bieg dodatkowy na 10 kilometrów. Oba dystanse cieszą się ogromną popularnością. Biegacze próbują swoich sił na trasie przebiegającej ulicami Warszawy. Atrakcyjność tej imprezy, wspaniała atmosfera i przyzwoite nagrody sprawiły, że jest ona najczęściej wybieranym wydarzeń wśród początkujących biegaczy.

Grand Prix Gdyni

Grand Prix Gdyni to cykl biegów ulicznych, na który składają się: Bieg Urodzinowy, Bieg Świętojański, Bieg Europejski oraz Bieg Niepodległości. Rozgrywane są na dystansie 5 i 10 kilometrów. Jednak największą popularnością cieszą się dłuższe biegi. Każde wydarzenie z tego cyklu organizowane jest w innym miesiącu. Na starcie każdego roku staje kilkadziesiąt tysięcy biegaczy amatorów.

PKO Bank Polski Biegajmy razem

Biegi organizowane przez PKO Bank Polski również cieszą się dużą popularnością w Polsce. Organizowane są w takich miastach jak na przykład Poznań, Warszawa, Kraków czy Wrocław, ale również w wielu innych mniejszych miejscowościach na terenie całej Polski. Biegi rozgrywane są na dystansach 5 km, 10 km, półmaraton oraz maraton. Na swoich imprezach PKO dodatkowo wspiera akcję charytatywną. Uczestnicy na swoich plecach mogą przyczepić informację „biegnę dla…”. Dzięki temu impreza cieszy się jeszcze większą renomą.

Biegi Niepodległości

Dużą popularność w Polsce zdobyły Biegi Niepodległości, czyli imprezy organizowane w celu uczczenia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego typu imprezy organizowane są w wielu Polskich miastach. Rozgrywane są najczęściej na dystansie 10 km. Atmosfera biegów i atrakcyjny dystans sprawiły, że są to najczęściej wybierane wydarzenia biegowej przez początkujących miłośników tej dyscypliny.